Fototapeta,fototapety

Co dzisiaj na tapecie?

Witaj Gość

Zaloguj

FAQ

FOTOTAPETA to niezwykle atrakcyjny, stylowy, a jednocześnie bardzo prosty sposób na ożywienie każdego wnętrza i dodanie mu wyjątkowego charakteru. Produkt ten w sposób szybki i prosty pozwoli odmienić miejsce, w którym odpoczywasz, spędzasz czas z bliskimi, pracujesz, mieszkasz. Oferujemy Państwu fototapety na wymiar, wybrane z najlepszych fotografii świata, jak również wybrane z Państwa osobistych zdjęć. Proponujemy różnorodność tematyczną fotografii pogrupowanych wg wielu kategorii np. przedstawiające wspaniałą, nietuzinkową architekturę, nowoczesne i awangardowe graffiti, zachwycający i tajemniczy kosmos, a także zaskakującą abstrakcję, najpiękniejsze kwiaty i rośliny, które możemy wykorzystać do wydrukowania fototapety na gładkiej powierzchni (flizelinowej) i na powierzchni teksturowanej imitującej płótno malarskie (winyl).

O NAS Realizując Twoje zamówienie złożone online, działamy szybko i terminowo a do tego rzetelnie i profesjonalnie. Opłacamy prawa autorskie do zdjęć i grafik, gwarantujemy najwyższą na świecie jakość wydruku i jakość materiałów użytych jako substrat. Przyjmujemy zapłatę w internetowym, bezpiecznym systemie DOTPAY (przelew z konta, karta płatnicza)  lub przelewem bezpośrednio na nasze konto. Otrzymasz od nas zamówioną fototapetę w trwałym, odpornym na uszkodzenia opakowaniu. Dodatkowe uzgodnienia i niejasności  możesz wyjaśnić z nami telefonicznie (+48 815360233).Tapetomat.pl to gwarancja najwyższej jakości i atrakcyjnych cen. Zapraszamy!

TAPETOMAT jest to internetowy program komputerowy do przekształcania obrazu na etapie projektowania i do internetowej obsługi zamówień. System jako znak towarowy podlega ochronie patentowej UPRP. Marka jest własnością firmy JVD sp. z o.o. zajmującej się dystrybucją materiałów dekoracyjnych w skali europejskiej i światowej. Nasz adres do korespondencji: JVD sp. z o.o.  Szmaragdowa 24a  20-570 Lublin  Polska info@jvd.pl  tel. +48 815360234. TAPETOMAT na podstawie umów zawartych pomiędzy właścicielem znaku a innymi podmiotami -  dostępny  jest także w  partnerskich sklepach specjalistycznych i pracowniach projektowych zajmujących się dekoracją wnętrz na terenie Polski i zagranicy. Jeżeli chcesz znaleźć kontakt do sklepu internetowego naszego partnera, szukaj witryny z domeną: ....... .fototapetyXL.pl

TAPETOMAT – funkcjonalności. Cała nasza oferta fototapet jest zawarta na tej stronie. Tutaj możesz przeglądać wszystkie zdjęcia, zmieniać kolorystykę (kolor/czarno-białe), ustalać proporcje wymiarów, sprawdzić podział na bryty gotowej fototapety, wybrać materiał na którym fototapeta ma być wykonana a następnie możesz dostosować wymiary fototapety do wymiarów ściany. Możesz także sprawdzić poprzez ustawienie mebli, czy główny motyw fototapety nie zostanie nimi zakryty. Możesz także wgrać własny obraz który posłuży do wyprodukowania fototapety. Bez presji miejsca i czasu, możesz to zrobić we własnym domu przy komputerze, na budowie, na plaży,na dworcu czekając na pociąg, w kolejce do lekarza -  przy użyciu tabletu lub telefonu komórkowego (wersja mobilna).

1. Jakie fototapety oferuje TAPETOMAT?

 

Odpowiedź: Oferujemy szeroką gamę tapet wyprodukowanych z fotografii i ilustracji, a także grafik zaprojektowanych przez wybitnych projektantów. Katalogi z motywami można znaleźć zarówno na naszej stronie internetowej jak również w w wielu partnerskich sklepach na terenie Polski. Zapytaj o fototapety z "tapetomatu" w najbliższym sklepie z tapetami.

 

2. Jak stworzyć tapetę z mojego zdjęcia?

 

Odpowiedź: Jeżeli już masz obraz na komputerze, możesz przesłać go bezpośrednio do systemu TAPETOMAT. Jeśli obraz jest ilustracją lub reprodukcją, możesz wysłać do nas pocztą. Po przesłaniu do nas obrazu możemy określić szerokość i wysokość tapety która będzie mogła być wyprodukowana. Za taką usługę pobierana jest dodatkowa opłata.

 

3. Jaki format pliku jest wymagany do wydrukowania tapety?

 

Odpowiedź:  System TAPETOMAT  przyjmuje popularne formaty plików JPEG, PNG i GIF. Daj nam znać, jeśli obraz jest w innym formacie np. TIFF lub BMP. W tym przypadku możemy przyjąć obraz na płycie CD pocztą lub przez e-mail.

 

4. Jaka jakość / rozdzielczość obrazu jest wymagana?

 

Odpowiedź: Jakość tapety w głównej mierze zależy od większości cech obrazu. Zgodnie z ogólną zasadą, im lepsza rozdzielczość obrazu, tym lepsza będzie jakość tapety. Jeśli wysyłasz swój obraz za pośrednictwem TAPETOMATu, jakość będzie sprawdzana automatycznie. Zostaniesz natychmiast poinformowany, jeśli jakość obrazu nie jest odpowiednia. 

 

5. Na jakim materiale tapety są drukowane?

 

Odpowiedź: Nasze fototapety są drukowane na podkładach flizelinowo-celulozowych nowej generacji WallSmart , winylowych na tkaninach poliestrowych (wielkoformatowe), winylowych na flizelinie. Są one trwałe i łatwe do przyklejenia.

6. W jakiej technologii są drukowane fototapety i czym różnią się od produkowanych w innych technologiach np. solwent, offset ? Odpowiedź: Nasze fototapety są drukowane na trwałym, nierozciągliwym podłożu w technologii cyfrowej na podłożach:

1. flizelina/celuloza łatwym w przyklejaniu do ścian i drukowane w technologii cyfrowej

2. na podłożu winylowym w technologii druku atramentowego.

3. Na podłoży winylowym zbrojonym siatką poliestrową (tkanina architektoniczna)

Technologia cyfrowa w odróżnieniu od innych technologii daje możliwość „personalizacji” produktu. W druku cyfrowym stosowane są tonery i atramenty na bazie wody bez użycia rozpuszczalników (są ekologiczne i nie szkodzą zdrowiu człowieka).Jakość druku jest znacznie lepsza od wydruków z typowych drukarek lub ploterów. W odróżnieniu od często oferowanych fototapet drukowanych farbami rozpuszczalnikowymi (solwentowymi) na papierze, które to fototapety są tańsze i zawierają toksyczny alkohol „cykloheksanol” o drażniącym działaniu szkodliwym dla zdrowia - nasze fototapety są całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Często tapety solwentowe są ze względów oszczędnościowych nie są pokrywane laminatem, dlatego mają słabą odporność na zmywanie i nieodporne są na promieniowanie słoneczne (szybko odbarwiają się).  

 

7. Jaka jest cena fototapety?

 

Odpowiedź: W Tapetomacie możesz dowolnie określić szerokość i wysokość obrazu który ma być wydrukowany. Cena jest podawana automatycznie podczas po określeniu wymiarów i materiału. 

 

8. Ile kosztuje wydrukowanie fototapety z własnej fotografii?

 

Odpowiedź: Jeśli zdecydujesz się na tapetę wyprodukowaną z własnego zdjęcia, tapeta będzie kosztować tyle samo co ze zdjęcia oferowanego przez system "tapetomat".  Wyjątkowo pobierana jest opłata dodatkowa  jeśli chcesz stworzyć tapetę z obrazu który prześlesz do nas poza systemem internetowym i gdy obraz wymaga naszej obróbki, (skanowanie i poddawanie obróbce komputerowej).

 

9. Czy ceny fototapet z katalogów wzorcowych znajdujących się w sklepach są inne niż z Tapetomatu?

 

Odpowiedź: Fototapety zawarte w specjalnych katalogach posiadają określone niezmienne stałe wymiary. Na przykład szerokość 180 cm wysokość 270 cm. Fototapety "katalogowe" produkowane są w dość dużych ilościach (seriach), co sprawia, że ich cena raczej niższa.

 

Także fototapety które zamieszczamy jako promocyjne są tańsze z tych samych powodów.

 

 

10. Ile kosztuje próbka?

 

Odpowiedź: Próbki fototapet z naszej oferty są bezpłatnie i można je  zamówić kontaktując się z nami telefonicznie lub e-mailem.  Próbki te są dostarczane o formacie A4, wydrukowane na materiale oryginalnym na jakim są drukowane fototapety. 

 

11. Czy dostawa fototapety wliczona jest  w cenę?

 

Odpowiedź: Za dostawę doliczaną pobierana jest kwota 19 pln.

 

12. Jak złożyć zamówienie?

 

Odpowiedź: W tapetomacie wybierz zdjęcie oraz określ szerokość i wysokość fototapety. Dalej postępuj zgodnie ze wskazówkami "tapetomatu".

 

13. Czy mogę zamówić fototapetę w dowolnym rozmiarze ?

 

Odpowiedź: wielkość minimalna wynosi 2 m2 (wystarcza np.na pokrycie drzwi). Nie ma  żadnego ograniczenia wielkości fototapety. Jedynym ograniczeniem jest wymagana rozdzielczość zdjęcia które powinno być o jakości minimum 1000 x 1000 pikseli/m2

 

14. Czy mogę zamówić próbkę?

 

Odpowiedź: Tak. Zgłoś takie zamówienie w sklepie telefonicznie lub e-mailem. Nie ma opłat za próbki. Próbka „jakościowa” dotyczy materiału na jakim będzie wydrukowana fototapeta i zawiera zwykle fragment przypadkowego obrazu na tym materiale. 

 

15. Jaki jest termin dostawy?

 

Odpowiedź: Zamówienie złożone za pośrednictwem Tapetomatu jest niezwłocznie kierowane do produkcji. Termin dostawy do 21  dni. Ponieważ drukowanie odbywa się za granicą kraju, potrzebny jest czas na obsługę logistyczną. Najczęściej jednak dostawa jest realizowana w terminie krótszym.

 

 16. Gdzie mogę odebrać fototapetę?

 

Odpowiedź: Jeżeli zamawiasz poprzez internet, zostaniesz poproszony o wskazanie adresu dostawy – wówczas fototapetę wyślemy pod Twój adres. Jeżeli zamawiasz w sklepie odbiór nastąpi ze sklepu przyjmującego zamówienie lub w inny sposób uzgodniony w sklepie.

 

 17. Gdzie mogę zapłacić?

 

Odpowiedź: W chwili zamawiania, zostaniesz poproszony o dokonanie przedpłaty w bezpiecznym systemie "DOTPAY"w pełnej wysokości wartości fototapety. Wpłatę można dokonać e-przelewem lub gotówką w punkcie sprzedaży. 

 

18. Jak przykleić fototapetę?

 

Odpowiedź: obejrzyj fillm 

 

 19. Ile kleju powinienem użyć?

 

Odpowiedź: Jeżeli fototapety wydrukowana jest na podkładzie flizelinowo-celulozowym, zalecamy używanie kleju do przyklejania tapet flizelinowych lub kleju do tkanin o zawartości suchej masy powyżej 20%. Pozostałe informacje znajdują się w instrukcji tutaj …  . Jeżeli fototapeta jest wydrukowana na winylu, należy przyklejać klejem do tapet winylowych. 

 

20. Gdzie mogę znaleźć najbliższy sklep z fototapetami?

 

Odpowiedz: Możesz przeszukiwać lokalnie lub dowiedzieć się u nas telefonicznie.

 

 21. Gdzie są tapety drukowane?

 

Odpowiedź: Nasze fototapety są produkowane w fabrykach w Szwecji i w Polsce. 

 

22. Nie ma odpowiedzi w tym zestawie pytań na moje problemy jak się skontaktować ?

 

Odpowiedź: Możesz wysłać do nas e-mail: info@jvd.pl  Można też zadzwonić do nas na +48 81 5360234 lub zapytać w miejscu gdzie składasz zamówienie.

 

Schowek

Szybki kontakt

e-mail: info@tapetomat.pl

telefon: +48 815360233